KASUTUSTINGIMUSED

1.     Üldtingimused

1.1.Varn e-pood müüb Varn OÜ poolt maale toodud Homestead House, Old Red Barn, Cling ON tootesarjade tooteid, Enzypin ja Home Strip puhastusvahendeid ning erinevid sisustustooteid (edaspidi Tooted).

1.2. Tingimused kehtivad õigussuhetele, mis tekivad kliendi (edaspidi Klient) ja internetiaadressil www.varn.ee asuva ostukeskkonna (edaspidi E-pood) omaniku Varn OÜ (edaspidi Müüja) vahel seoses E-poest Toodete ostmisega. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad E-poest Toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.3. Müüja võib muuta E-poe kasutustingimusi ja toodete ning teenuste hindasid. Müüja annab muudatustest teada internetileheküljel www.varn.ee. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

1.4. Müüja andmed:

Varn OÜ
Putuka tee 19, Vääna-Jõesuu küla,
Harku vald 76909, Harjumaa
Reg. nr. 12933406
KMKR nr. EE102133668
Telefon +372 58836100
E-mail: info@varn.ee

2. Hinnad

2.1. Kõik E-poes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja ei sisalda käibemaksu.

2.2. 3.3. Kui Poe haldaja on E-poes muutnud hindu peale kasutaja poolt tellimuse esitamist ja selle eest tasumist, siis tarnitakse Kliendile vastavad tooted tellimuse hetkel kehtinud hindadega. Kliendil ei ole õigust nõuda hinnavahe kompenseerimist.

3.Tooted

3.1. E-poes kuvatavad Tooted on reeglina laos olemas. Nimetatud Toodete saadavust ei tagata, kuna see võib olla ekslik seoses võimalike tehniliste probleemidega programmides.

3.2. Juhul, kui Klient esitab tellimuse, kuid ilmneb, et antud Toode Müüjal puudub, ei ole E-poel võimalik antud tellimust täita. Antud juhul tagastatakse Kliendile kogu ostusumma kohe peale toote puudumisest või antakse Kliendile võimalus tellitav toode asendada.

3.3. E-poes kuvatavad fotod Toodetest on illustratiivse tähendusega.

4. Ostu sooritamine

4.1. Klient valib E-poes välja soovitud Toote, valib soovitud suuruse ning lisab selle ostukorvi, klikkides nupul “Lisa korvi”.

4.2. Tellimuse vormistamiseks tuleb Kliendil klikkida Ostukorvi ikoonil või nupul “Vaata ostukorvi“.

4.3. Sooduskupongi rakenduseks sisestab Klient vastavasse kasti sooduskoodi ning klikib “Kasuta kupongi”

4.4 Ostu sooritamiseks klikib Klient nupul “Mine maksma”

4.5 Ostu eduka soorituse kohta tuleb kliendi e-posti aadressile vastavasisuline teade.

4.6. Klient kohustub tellimuse vormistamisel esitama tellimuse täitmiseks vajalikud, tõesed andmed.

4.7. Klient valib tarnemeetodi ning maksab tellimuse eest internetipangas e-kirjana saabunud tellimuse kinnituse tellimuse numbri alusel pangaülekandega või läbi Maksekeskuse pangalingi.

4.8. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud täitmise võimatuse või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

5. Kohaletoimetamine

5.1. Kliendil on võimalik valida erinevate Toote kohaletoimetamise viiside vahel. Toote kohalejõudmine sõltub Kliendi poolt valitud postiteenusest.

5.2. Valides kohaletoimetamise viisina Itella SmartPOST pakiautomaadi, jõuab Toode Kliendi poolt valitud pakiautomaati 5 tööpäeva jooksul peale arve summa laekumist Varn OÜ arveldusarvele. Toote kohalejõudmisest pakiautomaati teavitatakse Klienti SMS teatega,  mis sisaldab uksekoodi, pakiautomaadi asukohta, tagastuskoodi ning hoiutähtaja lõppu. Toodet hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva.

5.3. Klient on kohustatud säilitama  punktis 7.2. nimetatud SMS teate kuni 14-päevase tagastusperioodi lõpuni. Kliendil on võimalik Toode  vajadusel ümber vahetada või tagastada, kasutades selleks samas SMS-is olnud tagastuskoodi.

5.4. Valides kohaletoimetamise viisina Omniva pakiautomaadi, jõuab Toode Kliendi poolt valitud pakiautomaati 5 tööpäeva jooksul peale arve summa laekumist Varn OÜ arveldusarvele. Toote kohalejõudmisest pakiautomaati teavitatakse Klienti SMS teatega,  mis sisaldab uksekoodi, pakiautomaadi asukohta, tagastuskoodi ning hoiutähtaja lõppu. Toodet hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva. Omniva pakiautomaadid asuvad valdavalt õues, Klient on teadlik, et toote kvaliteedi muutuste eest seoses erinevate kliimatingimustega (külma- ja kuumakraadid) Müüja vastutust ei kanna.

5.5. Klient on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust, vältimaks viivitusi ja arusaamatusi Toodete kohaletoimetamisel. Müüja ei vastuta Toodete kohaletoimetamisel tekkinud viivituste ja arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või  -õigsusest.

5.6. Juhul, kui  Toode ei jõua Kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, on Klient kohustatud sellest E-poodi teavitama,  saates vastavasisulise kirja e-posti aadressile: info@varn.ee või helistades +372 58836100

5.7 Valides kohale toimetamise viisiks Tulen ise järgi, on Klient teadlik, et poe tavapärased lahtioleku ajad võivad personali puhkuste või muude muutuvate asjaolude tõttu muutuda. Selle kohta edastab Müüja info sotsiaalmeedia kontodel ja www.varn.ee asuval kodulehel. Ise järgitulek tuleb Müüjaga eelnevalt kokku leppida.

6. Tellimuse tagastamine ja ümbervahetamine

6.1. Kliendil on õigus tellimusest põhjust avaldamata 14 päeva jooksul taganeda ja tellitud Toode/Tooted ümber vahetada või tagastada. Nimetatud 14 päevane tähtaeg algab alates hetkest, mil Klient Tellimuse kätte saab.

6.2. Toodete tagastamiseks/vahetamiseks tuleb Müüjale esitada taganemisavaldus 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Taganemisavaldust saab esitada järgnevalt:

§ Saates vabas vormis ühemõttelise toote fotot sisaldava e-kirja aadressile info@varn.ee

Müüjale saabunud tagastusi aktsepteeritakse üksnes koos vabas vormis taganemisavaldusega ja fotoga

6.3. Klient peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale. Müüjal on õigus keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Klient on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

6.4. Ümbervahetatav või tagastatav Toode ei või olla kahjustunud, Toode peab olema originaalpakendis.

6.5. Tagastada ei saa avatud pakendiga Tooteid.

6.6. Müüja tagastab Kliendile ostusumma 14 päeva jooksul alates tagastamisavalduse saamisest. Tagastus toimub samale arvelduskontole, millelt Klient tagastatava tellimuse eest tasus.

6.7. Tellimuse tagastamise korral tagastab Müüja Kliendile kogu lepingu alusel saadud summa, sealhulgas Kliendi tasutud tellimuse kättetoimetamiskulu. Juhul, kui tellimus tagastatakse osaliselt ja tellimusele on lisandunud kättetoimetamiskulu, võib Müüja tagastada kättetoimetamiskulu proportsionaalselt tagastatud toodete arvuga.

6.8.Tagasimakse laekub Kliendi pangakontole hiljemalt järgmisel pangapäeval. Krediitkaardiga maksmise puhul vastavalt Kliendi panga tingimustele.

7. Vastutus

7.1. Müüja ja Klient vastutavad teineteise ees käesolevate kasutustingimuste rikkumisega teisele poole tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.2. Müüja vastutab Toote müügihinna ulatuses.

7.3. Klient kohustub kasutama E-poe teenust üksnes seaduse ja heade tavadega kooskõlas olevatel eesmärkidel.

7.4. Klient kohustub tutvuma Varn koduleheküljel (www.varn.ee) välja toodud infoga toodete kasutamise kohta. Eestikeelsed kasutusjuhendid toodetele on välja toodud iga toote juures Varn e-poes eraldi.

7.5. Müüja ei vastuta toodete mittesihtotstarbelisest kasutamisest või valesti kasutamisest tekkinud kahjude eest.

8. Privaatsuspoliitika
Varn.ee on võtnud endale kohustuse kaitsta kliendi privaatsust ja hoolitseda, et kliendi isikuandmed on kaitstud.
Varn.ee tegevus internetis on kooskõlas kõigi asjakohaste tegevuste ja vastavate Euroopa Liidu õigusaktide ja Eesti Vabariigi seadustega.

8.1 Varn.ee ei kasuta oma klientide infot ebaseaduslikel eesmärkidel;

8.2 Varn.ee ei edasta oma klientide andmeid või isiklikku informatsiooni kolmandatele osapooltele v.a. juhul, kui teabe edastamine on nõutud ja kui see on kooskõlas Eesti Vabariigi seadusega.

8.3 Tingimusel, et klient annab varn.ee käsutusse oma kontaktandmed (nimi, telefon, e-mail, postiaadress jne), võimaldab see meil täita klientide soove ja probleemide korral neid koos lahendada. Kõik kliendi andmed (isikuandmed ja andmed maksete kohta) on kolmandatele isikutele kättesaamatud.
Varn.ee austab oma klientide isikuandmete privaatsust ja konfidentsiaalsust. Kõik kliendi andmed on kaitstud Eesti andmekaitse õigusaktidega. Isikuandmeid töötleb Varn OÜ, Putuka tee 19, Vääna-Jõesuu, Harku vald 76909, Harjumaa

8.4 Varn.ee uudiseid e-posti teel saavad ainult selle tellinud kliendid. Kui klient ei ole enam huvitatud meie poolt saadetud uudistest, saab sellest igal ajal loobuda. Varn.ee saadab vaid olulist infot, millest klient peaks olema teadlik. Kliendi e-posti aadresse ja telefoninumbreid ei edastata kolmandatele osapooltele.

8.5 Statistilistel eesmärkidel kogub varn.ee teavet kodulehe külastajate kohta (külastajate arv, külastuse aeg, kestus, jne.). See teave ei ole seotud konkreetse isikuga, kuid annab statistilist teavet, mida varn.ee saab analüüsida ja seeläbi lehe funktsionaalsust parandada. Neid andmeid kasutatakse turundus-ja klienditeeninduse eesmärgil ja seda võidakse esitada kolmandale isikule andmetöötluse eesmärgil, säilitades seejuures külastaja anonüümsus.Isikuandmeid töötleb Varn OÜ, Putuka tee 19, Vääna-Jõesuu, Harku vald 76909, Harjumaa

8.6 Varn.ee omab asjakohast teavet, mida on meile andnud külastajad. Seda saab lugeda meie kodulehelt kommentaaride alt.

8.7 Varn.ee koduleht sisaldab linke ka teiste ettevõtete või organisatsioonide veebilehtedele, kuid varn.ee ei vastuta nende veebilehtede sisu või nende privaatsuse ja turvalisuse meetodite eest.

8.8 Varn.ee teenuseid kasutades kinnitab klient, et on tutvunud meie privaatsuspoliitikaga ja on nõus selle tingimustega.

9. Kasutamistingimused ja nende muutmine

9.1. E-poes registreerudes või ostu sooritades nõustub Klient E-poe kasutustingimustega ja kohustub neid täitma.

9.2. Müüja ja Kliendi vahel jõustub müügileping alates tasumisele kuuluva ostusumma laekumisest Müüja arvelduskontole.

9.3. Müüja võib muuta E-poe kasutustingimusi ja toodete hindasid. Teade muutuste kohta avaldatakse E-poe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

9.4. Müüjal on õigus loobuda tellimuse täitmisest kui tehnilise vea tõttu oli E-poes kuvatud  Toote hind ekslik.

10. Muud tingimused

10.1. Kliendi ja Müüja vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel.

10.2. Kui Müüja on keeldunud Tarbija kaebust lahendamast või Tarbija ei ole nõus Müüja pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib Tarbija esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu.

11. Klienditugi

11.1. Klienditoe telefon on +372 58836100 avatud tööpäeviti kl 10:00-18:00 ja e-posti aadress on info@varn.ee
Samuti võib kontakteeruda läbi Varn OÜ-le kuuluvate sotsiaalmeediakanalite. Kirjadele vastamine toimub tööpäeviti kell 10:00-18:00 ning hiljemalt 5 tööpäeva jooksul. Mitte Varn OÜ põhitegevusega seotud kirjadele jätame õiguse mitte vastata.

Riiklikel pühadel, puhkustel ning nädalavahetustel on klienditugi suletud.