fbpx
Valmis
20210810 115202 01
Leidsime Sõbralt Sõbrale poest need mõnusad keraamilised kastmekannud. Need on ideaalne alusmaterjal väikeseks värvilõbuks

Kui Varna e-poodi mõni nädal tagasi 11 uut Fusion Mineral Paint tooni saabus, siis see pani kohe sisemise disaineri tööle ja otsus kõikide nende toonidega midagi värvida tuli ülikiiresti. Natuke redisaini toorikuid leidub siin Varna kodustes varudes, aga miks mitte kolada veidi Sõbralt Sõbrale poes? Nii saigi kokku hunnik suuremaid ja väiksemaid asju kombos juba olemasolevaga ning pintslid värvi sisse kastetud.

20210810 115536 01
No vaata seda ilu! Veidi raske on mitte värvida…

Keraamika värvimine on ülilihtne, siin on nimekiri värvidest ja vahenditest, mis selle töö jaoks vajalik on:

Fusion Mineral Paint Cashmere 37 ml
Fusion Mineral Paint Chateau 37 ml
Fusion Mineral Paint Mist 37 ml
Old Red Barn Pintsel SP25
Fusion Mineral Paint Fresco tekstuurpulber 75 g
Papptaldrik ja spaatel/pahtlilabidas/vispel vms Fresco segamiseks

20210810 150333
Fusion Mineral Paint Fresco on pulbri kujul saadaval. Struktuuri saamiseks tuleb see värviga kokku segada.

Mis see Fresco on? See on pulbri kujul saadaolev tekstuuri meedium. Fresco on minu arust ideaalne ebaühtlaste pindade värvimisel, kui värvi lõppviimistlus ei pea olema veatu. Paksema seguga saab täita ebatasasusi – selle projekti puhul graveeritud välismaiseid toiduainete nimetusi purkidel. Sega värv ja pulber kokku ja alusta pigem väiksemast pulbri kogusest ning vajadusel lisa pulbrit. See on selline loominguline protsess. Väga paksu segu saab peale mätsida spaatli või pahtlilabidaga. Kui annad Frescole tavalise juuksefööniga kuuma, siis tekivad sellesse ka mõrad. Fresco ja värvi segu kuivab veidi kauem kui värv.

Värvi ja Fresco segu mätsimine

Värvisegu pealekandmiseks kasuta pintslit ning ole loominguline – mätsuta, kasuta erinevaid pintsli suundi, lisa mõnesse kohta veidi rohkem segu. Võid teha ka kahes kihis ja erinevate värvidega ning pärast liivapaberiga teist tooni alt välja lihvida. Sügavust saad tööle lisada kuiva pintsli tehnikas (pintslil peaaegu värvi ei ole) pinna ülevärvimisega või vaha või glasuuriga eksperimenteerides. Kui sa ei ole pinda vahaga dekoreerinud, saad selle alati uuesti üle värvida.

Valmis
Valmis kannud kannavad praegu vaasideks olemise rasket koormat

Kuna ma ei suutnud otsustada, kas teha kannude ülemised otsad ühte või teist värvi, sest kõik uued toonid on niiiiiii ilusad, siis ümarama savinõu alumine ots on Fresco + Chateau, ülemine ots 1 kiht Mist tooni. Pisema kannu alumine ots on Fresco + Cashmere ja ülemine ots on lihtsalt üks kiht Cashmere pehmet valget.

8 tooni ootavad veel läbivärvimist – soovitan Varna tegemistega kursis olla ;)

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top