fbpx
valmis2

Männipuit on üks populaarsemaid puiduliike siinpool maakera. See on kergesti kättesaadav ning ennevanasti kui puiduhind veel pilvelõhkujaks ei pürginud, suhteliselt odav. Männipuidust leide leiab taaskasutuspoodidest üsna rohkelt ning nii selle värviprojekti staar Sõbralt Sõbrale poest meiega kaasa sattus.

enne
Oli aegu, kui see kollakaks tõmbunud männipuit minus sauna eesruumi tare-tareke hirmuvärinaid tekitas. Nüüd mulle see natuke isegi meeldib

Sarnase projekti värvimiseks on sul vaja:

Enzypin rasvaärastajat
Liivapaberit karedusega 150-240
Maalermeister isoleerlakki
Üks vana ja nässu pintsel isoleerlaki pealekandmiseks
Fusion Mineral Paint Bellwood 500 ml
Old Red Barn pintslit SP50
Lisakaitseks Fusion Mineral Paint värvitut mööblivaha 50 g
Mikrofiiberkäsn vaha pealekandmiseks

20210811 155627
Töövahendid pildis


Igasuguse kasutatud mööbli ettevalmistus algab korraliku pesuga. Pesuvahendi valikul on oluline, et see ei sisaldaks õlisid ja ei vahutaks ülemäära. Varna e-poe valikus olevad puhastusvahendid Fusion TSP ja Enzypin rasvaärastaja sobivad selleks tööks hästi. Siin kasutasin viimatimainitut. Piserda töövahendit pinnale, tõmba seda käsnaga veidi laiali, lase mõjuda ja pese sooja veega maha. Järgmise etapini aitab sind kiiremini märja pinna kuivatamine.

20210811 152325
Enzypini rasvaärastaja teeb 1:0 vanale mustusele ja rasvastele pindadele

Karestamine. Liivapaberi valik sõltub liivapaberist endast ja pinnast, mida karestad. Selle töö puhul kasutasin veidi kvaliteetsemat ehituspoe liivapaberit karedusega 220. Karestamise juures ei ole oluline see, et vana viimistlus saaks täielikult eemaldatud. Lihvimise juures peab tekkima lihvimistolm, pind peab olema käega katsudes kare või vastu valgust vaadates matt. Kui pind on pärast lihvimist siledam kui enne, siis on vaja võtta karedam liivapaber. Kindlasti eemalda peale lihvimist korralikult tekkinud tolm ja kuivata pinnad – nii saad kiiremini värvima hakata ;)

Minu käed on lihvimisega üsna harjunud. Lihtsam on lihvida klotsi või spets liivapaberi hoidjaga.

Enne päris värvi tõmbasin oksakohad šellaki baasil isoleerlakiga üle, et need hiljem kolletuma ei hakkaks. Šellak on klassikalise viimistlusena kasutatav piirituses lahustatud viimistlusvahend. Sellel on suurepärased blokeerivad omadused. Ma ei saa sulle anda igavest mittekolletumise garantiid, aga mõne aasta püsib ilus tulemus kindlasti. Okaspuu oksakohad lihtsalt on sellised :) Ma eelistan lakkida 2 õhukest kihti ja pärast pinna õrnalt liivakaga üle käia. NB! isoleerlaki funky lõhn kestab niikaua kuni piiritus pinnast välja aurustub. Pintsli saab puhtaks alkoholiga.

20210811 163824
Isoleerlakk on üsna vedel, kuivab kiiresti ja seda kulub imevähe.

Sellel öökapil on omajagu erineva kõrgusega pindu, mistõttu on pintsel ainuõige valik. Kuna tegemist ei ole väga suurte pindadega, ei ole pintsli valik tuumateadus. Lihtne Old Red Barn SP50 pintsel ajab asja ära. Bellwood on imelise katvusega toon! Siiski eelistan alati kanda pinnale vähemalt 2 imeõhukest kihti värvi kui ühte paksemat. Nii tekib värvirante vähem ja värvimine on paremini kontrollitav. Eelistan alati enne värvimist värviga mitte kokkupuutuva furnituuri jms eemaldada. Selle öökapi puhul otsustasin sahtli esipaneeli jätta naturaalseks ja kruvisin sahtlisiinid kapi küljest ära, et need värviseks ei saaks.

20210811 174006
Ahh, värvimine on kirss minu tordil…

Fusion mineraalvärvi kohta saan üsna palju küsimusi, kas seda on vaja nagu klassikalist kriidivärvi kinnitada vaha, üli või lakiga. Ei ole on lihtne ja kiire vastus. Fusion Mineral Paint on akrüüli baasil värv, mis on toonitud kõrgeima kvaliteedi mineraalpigmentidega. Akrüül selles annab värvile suurepärased kinnitumis omadused ning kuivanult veekindluse. Siiski, kuna värv on enamasti ultra mati lõppviimistlusega, siis eelistan palju kasutust saavatele pindadele anda lisakaitset. Sellele öökapile kandsin veidi Fusion Mineral Paint imepehmet mööblivaha.

20210812 142100
Mikrofiiberkäsn on eriti mõnus töövahend erinevate viimistlusvahendite peale kandmiseks

Mulle on eriliselt südamelähedased roheliste kombod roosadega. Viskasime sellele Bellwoodi rohelisele kähku peale Rose Water roosaga värvitud öölambi ning Paisley sinise lillepoti väikese taimega. Tadaa ja pamparaa!

valmis 3
TEE ISE - männipuidu värvimine 9

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top