fbpx

Jõulud on mu lemmikpüha! Mulle meeldib piparkoogi- ja mandariinilõhn, laste päkapiku ja jõuluvana ootus ning võluri tunne, kui suudad väikese tegelase aastas ühe kuu väga eriliseks ja maagiliseks teha. Kohev lumevaip, Raekoja platsi kuusk ja glögilõhn, aisakellad, jõululaulud. Mulle meeldib, et jõuluaja õhtusöögid on pidulikud ja pakuvad mõnusat koosviibimise võimalust. Soe tuba ja veel soojem süda. Kodu kaunistamine. Päris kuusk. Kohe-kohe on see kõik käes, see meeldib mulle veel kõige rohkem.

Hoidsin juba oktoobrikuus mõtet jõulude peal, pidin ikka vägisi aisakella helinat peas vaikseks suruma ning käsi taltsutama. Novembrikuus lasin pühademaniaki vabaks ja praeguseks hetkeks olen juba arvestatava koguse vidinaid valmis meisterdanud. Kodu kaunistamine on muidugi omaette teema, vanem laps on juba paar nädalat peale käinud, et hakkame juba tube kaunistama. Kodu hakkab tasakesei jõuluehteisse minema alles esimesest advendist, niipalju suudan ennast tagasi hoida. Sellel aastal olen muidugi oma unelmate jõulukaunistuste lainel, suurem osa, mis enda koju riputan, on ise valmistatud. Olen aja jooksul päris arvestava koguse jõuluehteid ostnud ja kui nüüd aus olla, siis Shishi väljapanekustest külma südamega mööda ei käi, aga see aasta olen suutnud ennast taltsutada, sest mulle väga meeldivad enda ehted ja veel enam meeldib mulle ehteid meisterdada. Ja ideedest muidugi ka puudust ei ole, neid on mustmiljon, aga käed ei jõua nii palju ära teha.

Säästujõulud ei ole minu jaoks mingil moel halva kõlaga. Need on jõulud, milles kodu saab kaunistatud taaskasutust silmas pidades. Keskkonda säästvalt ning ebakvaliteetset odavat plastikut vältides. Olen eelnevalt kindlasti korduvalt maininud, et mulle meeldib asju lõpuni ära kasutada. Saematerjalist järele jäänud klotsid olid selle aasta esimene inspiratsioon, nendele sai oma käe ja šabloonide abil peale kantud lihtsad jõulumotiivid. Need on ka üsna lapsekindlad. Mul oleks hirmus kahju kui mõni mu portselanist või klaasist jõuluehe saaks lapse uudishimulikus käes lõhutud ja oh seda killupidu, mille tükikesi leiab põrandapragudest jaanipäevani.  Samuti on mul seisnud juba mõnda aega selline kitsam ehitusest alles jäänud laud. Peale ühe laheda lastenagi valmistamist ostsustasin sellest ka lihtsaid jõuluteemalisi tahvleid kokku panna. Tahvlite külge saab panna väikesed konksud ning nende otsa omakorda riputada mööbli polsterdamise kangajääkidest õmmeldud mõnusaid kommisusse. Eelmisel aastal tegin sarapuu pügamisest üle jäänud okstest roigaskuuskede meisterdamise komplekte. Sellel aastal tuli ka mõni oks vähemaks võtta ja saadaval on lisaks helgetele valgetele komplektidele ka üks kuldne ja kaks tumehalli. Kõik, mis jääb üle saab mõnusalt kohe uuesti käiku panna.Vanast ajalehest saab stiilne kingikott, viinapuu väädist kaunis jõulupärg, mida saab kaunistada vanade jõuluehetega. Kui  keskküttekuiv tuba või väikesed beebid päris kuuske tuppa ei lase tuua, siis minu kodu ehib juba mitmendat aastat jõuluehetega kaunistatud raagus oksa kimp. Kuuse lõhna vastu muidugi ei saa, aga erilisem ikka kui mitte midagi.

Mitu jõulu tagasi võtsin vastu otsuse hoiduda teadlikult meeletutest kingihunnikutest. Jõulude mõte ei ole minu jaoks meeletu tarbimine, vaid aja väärtustamine ning pere kokku tulemise nautimine. Meil on selles suhtes väga vedanud, kõik teised, ka laiendatud perekonnast, hoiavad väga üksteist ning jõuluõhtusöök on üks väga oodatud sündmus, sest üksteise seltsis on mõnus. Ilusat tulevat esimest adventi ja maagilist jõuluaega!

Pilt%2018 block
Pühademeeleolus pikk laud

P%C3%A4kasuss block

Puidujääkidest tahvlid ning mööblikangast sussid

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top