fbpx
DSC 8054 scaled

Ma tegin paar päeva tagasi midagi sellist, millest oma mööblivuntsimise karjääri jooksul ei oleks uskunud kunagi tegevat. Ma eemaldasin vana lakki, keset poodi, samaaegselt külastasid seda ka mõned inimesed ja nad ei saanud aru, et teen midagi sellist, mis varasemate vahenditega oleks täielikult välistatud. Usinad muidugi kasutavad keemia asemel kaabitsat, aga minu kaalukauss kipub sinna mugavuse poole kalduma. Tegin seda Eco Solutions laki- ja värvieemaldajaga. Olen varem kirjutanud sellest tootest, kui kiviajast välja astumisest, aga täpselt nii see on. Kui eelmine postitus sellel teemal oli minu kui töönaise uue töövahendi sõltumatu katsetus, siis kinnitan, et hoolimata sellest, et Varn on praeguseks hetkeks Eco Solutions puhastusvahendite edasimüüja, siis olen ma sellest endiselt vaimustuses.

DSC 8054
Varn müüb edasi kogu kombot. Vasakult: laki- ja värvieemaldaja, universaalpuhastusvahend, graffity eemaldusvahend, rasva ja vaha eemaldusvahend, tindi eemaldusvahend.

Veel enam rõõmustab mind, et ei pea vana viimistluse eemaldamise etapis maskiballi tegema, samuti ei ole, vähemalt minul, käes kaitsekindaid. Uks on küll lahti, aga selleks, et külalised saaks uude poodi tulla (Uus pood asub Soo 28 aadressil Tallinnas). Esimest korda eemaldasin sellega vana lakki mõni kuu tagasi kinniste uste ja akendega elutoas. Oluline on ainult kaitsta ümbrust ehk põrandat ja pinda, millel eset hoiad. Kui teha värvi ja puidu kombot, siis soovitan enne kindlasti värvieemaldajaga tööd teha, sest värvi võtab see maha päris ilusti ja kiirelt. Katsetasin ühe laua peal Super Strenght Degreaserit, sellel laual oli vaha värvi peal ja see töötab väga kiiresti :D Soovisin eksperimenteerida ja hoidsin veidi liiga kaua vahendit peal, vaha tuli koos värviga, peale esimest ringi vahendiga. Siit ka tore soovitus kõigile, kes ei taha peale kriidivärvi-vaha kombo eemaldamist välja näha nagu tolmuahvid. Saate korraga maha nii vaha kui ka kriidivärvi.

Vana laki ja värvi eemaldmiseks on veidi paksem vahend – Paint and Varnish Remover. See on välimuselt veidi kreemjas ning sellel on natuke närbunud lillede lõhn või nagu üks sõber mainis, siis talle meenutab see õunamahla tegemisest järele jäänud pudi aroome. Kasutamine on ülilihtne, mätsi pintsliga peale, lase mõjuda vähemalt 30 minutit ja kaabi möks maha. Kangekaelsema ja paksema värviga esemel kata kilega (pakke- või toidukile, või lahtilõigatud prügikott), oota. Väga mitmekihilise värvi puhul võib täispuidust eseme lausa ööpäevaks kile alla jätta. Vahend on veepõhine – töövahendid, pinnad ja ka töös olevalt esemelt saab kõik lõplikult kätte veega pestes. Maaletooja Cleaneko jagas oma Facebooki lehel väikest videot, milles kasutati värvieemaldaja ja viimistluse jääkide eemaldamiseks roostevabast terasest küürimisharja ja sooja vett tilga nõudepesuvahendiga. Kes ise soovib näha, siis video leiab siia klikkides. Katsetasin seda sooja vee ja nõudepesuvahendi nippi ka poes oleval projektil ning piisas ühest ringist selle ägeda värvieemaldajaga. Pärast pesin pinna nõudepesukäsna karedama poolega. Ma armastan seda toodet!

Lakieemaldus
Vasakpoolselt on vana viimistlus pahtlilabidaga kokku kraabitud, parempoolsel on eemaldaja veel peal.

Lisaks on selle lahtitulnud värvi maha kraapimine täielik nauding. See tuleb lihtsalt nii lihtsalt maha. Aine töötabki nii, et see poeb vana viimistluse alla ja kergitab selle pinnalt lahti. Mina eelistan suurema jama pahtlilabidaga ära võtta. Niimoodi saab suuremad värviosad mingi vanema anuma sisse kokku korjata ja ümbrus on ka kuidagi viisakam. Kui suurem sodi koos, saab eemaldaja jäägid sooja seebiveega maha pesta. Kindlasti tuleb maha pesta ka seebivesi. Sellise pesemisega tasub spoonitud mööbliga ettevaatlik olla ja mitte väga julgelt uputada, sest spoon on tihti liimitud kondiliimiga, mis liguneb suure solberdamisega lahti ja siis tuleb spooni liimimisega tegeleda. Tegemist on ohumärkideta tootega, kui eemaldatav viimistlus ei ole koostiselt toksiline, siis ei ole seda ka jääk, mille saab tavaprügisse ära poetada.

Värvieemaldus
Selle kapiuksega võiks täielikuks eemaldamiseks veidi oodata, aga kuna see ei olnud eesmärk, siis nii on .

Puhta puidu peab kuivades kindlasti üle lihvima. Sellest saab ise juba katsudes aru. Niiskusega ja kraapimisega muutub pind karedaks. Enne viimistlust teen käsitsi 3 lihvi kolme erineva karedusega, 100, 150 ja 250, liivapaberiga. esimesed 2 üksteise järel nii, et pind oleks ühtlaselt sile, enne viimast lihvimist pesen niikse lapiga tolmu maha ning pinna kuivades lihvin 250 karedusega paberiga veel viimase korra, tolmu enam ei pese maha, vaid pühim pintsli või kuiva lapiga maha. Mulle käitsi väga lihvida ei meeldi, enamasti lihvin masinaga, viimasel korral kasutasin Sandi Hands kinnast (saad osta siit) ja 3 erineva karedusega (80, 120, 180) paberikomplekti. Valge kapi värvisin roheliseks ja selle leiad varsti e-poest mööbli hulgast, lakitud uksed said endale värviga modernse mustri ja kaitseks Fusion Beeswax Finish mesilasvaha, nendega saan samuti varsti uhkustada :)

Niimoodi on lausa lust tööd teha! Kui tahaks ka peale hakata, siis vaata, ma panin artiklisse toodetele lingid peale, saad klikkides lahti teha. Kindlasti uuri ka teisi tooteid, sest need teevad igasuguse vana jama eemaldamise ülilihtsaks.

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top