fbpx

Tahaks lisada muidugi automaatselt, et sureb ikka lollina. Haha, nali! No mõnes mõttes ei ole ka. Sõltub inimesest. Hilisteismelisena ja varastes 20ndates tundsin küll, et õppimine on midagi sellist, mida ma ise küll mitte kunagi ja iial enam ette võta. Praegu olen ma kursustel käimise musternäidis. Ja mulle kursuse vorm istub hästi, lausa nii hästi, et lõppenud nädalavahetusel astusin ise üles juhendajana.

Viimasel tegutsemisaastal on mu postkasti sattunud kirju, milles inimesed küsivad head nõu. Samuti on küsimusi Fusion värvidega seoses ja mineraalvärvi erinevusest teistest näilselt sarnastena tunduvatest värvidest. Koolituse vorm on selleks hea võimalus, sest lisaks värviinfole jagan huvilistele ka oma teadmisi kõige muu alal, mis puudutab mööbeldamist ning on nüüdseks mõnevõrra ka kogunenud. Muidugi ei ole ma täiuslik, ma ei ole 25 aastat värvinud, olen katsetanud erinevate tehnikatega professionaalsel tasemel mõned aastad ja tunnistan, et on tahke, kus on veel õppimisruumi. Aga jutustada ja jagada mulle meeldib ja koolituselt lõpus lahkuv rahulolev “õpilane” on megasuur egopai :)

Koolituste kaudu saan ka ise vaheldust. Poepidamine on võrreldes eelmise kahe aastaga loomulikult eriti suur vaheldus, kui seda üldse nii saab nimetada. Teate, naisterahvas peab ennast saama ikka lille lüüa ja kolmel päeval nädalas teen endale kerge meigi, panen selga ilusamad riided, ohh, see vaheldus on hea. On ka tagasiminekut. Tellimustöid teen seetõttu kahel tööpäeval nädalas, eriti mis puudutab taastamistöid. Viimase juurde kuulub ohtralt erinevaid tugevalt lõhnavaid aineid ning lihvimistolmu. Siiani olin koduses office’is juba tellimuste täitmisel üsna heas hoos. Siiski on poepinnal ka väike nurgake, kuhu kaitsepaber maha teipida ja pintslil käia lasta. Sellised poepäevad on supermõnusad, sest nii on mööbel järje peal, raamatupidamine korras ja muud arvutitagused toimetused ajakohased.

Värvi müümisega tuli lisaks muidugi veel üks uus asi – e-pood. Võeh, ma ütlen. E-pood ei ole võeh, aga sellega on sellist tegemist, mis mulle väga meelepärane ei ole. Mulle meeldib kaubaga toimetada, värvipurgid on nii ilusad ja põhimõtteliselt kogu aeg on värviteraapia. Aga see töö kodulehega, no ei ole väga teema, eriti veel siis, kui ei ole eelnevalt oldud piisavalt ettenägelik ja on kasutuses olnud hetke vajadustele enam-vähem vastav koduleht. Praegu tekitan viimase kahe aasta jooksul kolmandat kodulehte. Ja nüüd on tunne, et see on nagu päris. Aga see saaga, mis sinna jõudmiseni käis, fuih!

Alustasin üsna lihtsalt, kasutasin Google’i tooteid. Nende äripaketis tundud kõik vajalik olemas olevat, aga kui tuli välja, et piltide lisandumisel muutub minupoolne lehehaldur meeletult aeglaseks, siis hakkasin vaikselt sellest tüdinema. Kuna esialgse kodulehe juures oli blogi võrdväärne pildimaterjaliga ja ilmnes, et kommentaaride lisamine lugejate poolt oli võimatu, hakkasin kiiresti teisi võimalusi vaatama. Või noh, mis mina. Ma olen sellel teemal ülimalt juhm, õnneks on diivani teisest otsast abiline võtta :) Oma oskamatuse tõttu oli minu jaoks väga oluline, et ma iseseivalt oma kodulehega hakkama saaks ja sellel hetkel jäi valik kodumaise Voog-nimelise kodulehenduse pakkuja kasuks. Ülimalt lihtne ja mugav kasutajaliides, selle eest müts maha! Kuna mingi hetk tekkis ka Eesti ReDisain ja seal on mööbli jaoks toimiv e-pood olemas, siis ei olnud mul päris oma veebipoe jaoks vajadust, niikaua kui tuli Fusion. E-pood näeb muidugi ilus välja, aga minu vajaduste jaoks on liiga lihtne. Pigem istub see variant müüjale, kellel on vahem tooteid kui mul, erinevaid artikleid on Varna e-poes üsna pea ligi 80! Lisaks on püsikliendile sisse logimise võimalusena tellimuse kättetoimetamise andmete säilitamine ja ka sellised asjad nagu nö kupongikampaaniad keerulised ja pea võimatud. Nad muidugi arendavad mingeid teemasid, aga mul on seda varianti nüüd ja kohe vaja. Ma olen kärsitu ja ma arvan, et minusuguseid leidub ka mu klientide hulgas. Ehk siis lühidalt, hello WordPress ja WooCommerce, hello uued loodetavasti ületatavad väljakutsed!

Uus koduleht on nüüd valmis! Olete oodatud uudistama, klikkima ja ka kindlasti tagasisidet andma. Enamik on läbi vaadatud ja kontrollitud, aga võibolla leidub ka Kotermanne. Viimastes võib mulle FB messengeri või meili märku anda! Ja kindlasti ootan ka jõulukoolitustele, sest junõu, inimene õpib kogu elu ;)

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top