fbpx

Ja saabus kevad… Ilmateate järgi üsna üürike, kuid siiski, väga nauditav. Värske õhk toob uued tuuled. Minu viimased nädalad on tihedalt täis igasuguseid liikumisi. Arutlesin hiljuti, et nagu päris tööpäevade moodi kipuvad see sagimine olema. Lisaks aias tärkavatele-ärkavatele taimedele, on hommikud täis kaua-igatsetud linnulaulu. Hommikust ajalehte käin toomas ise, mitte ei palu seda tööle kiirustaval abikaasal akna vahelt ulatada. Õhus on kevadelõhna ja see innustab üha usinamalt tegutsema.

Plaanid on muidugi eeskujulikud, mööblikogused lausa sajavad sülle. Terass on täis, aga rõõmuga saan teha ka linnukesi kohe-kohe valmivatele projektidele. Südamlikud toolid saavad täna endale pepupehmendused. Toast kolib ära loodetavasti üks laud ning tellimustööna valmivad veel kaks sinitriibulise kattega tooli. Viimastele soovitakse lisaks veel ühte lauda, varsti on selle võrra ka kellegi kodu õnnelikum. Väljaminekud on muidugi tohutud, viimastel nädalatel olen õhtuti ja halva ilmaga toas pusinud ning ülejäänud aja materjalijahil käinud. Hetkel on käsil katse kaks piimavärvidega ning üsna pea lisandub ka katse kolm. Lisaks ootab toanurgas kastitäis Annie Sloan’i kriidivärvidega. Kui tellimusi ei tule, siis vahelduseks võibolla restaureerin midagi, aga ootel on ka mõned peeglilauad, üks neist saab romantilisema välimuse kriidivärvide abil ning teine läheb üleliimituna müüki kaltsuka osakonda. Pärnus ei julge ma mööblipoodidesse minna, sest ma ei suuda kunagi sealt lahkuda ilma ostuta.

Kevade ja soojemate ilmadega lisandub ka õuestöötamise võimalus. Tolmustele lihvmistele ja saepurustele saagimistele ei ole ideaalsemat kohta. Kui ilmad juba üle 5 kraadi ulatuvad, saab vaiksema ilmaga ka värvieemaldajaga õues toimetada, väga hästi ventileeritud ruum ju. Jumaldan õues töötamist, ilusa ilmaga veel eriti. Päike soojendab selga, mahe briis puhub lihvimistolmu, boonuseks linnulaul ja värske õhk. Koristamisvaev on ka väiksem, ei pea põrandaid pesema ning peenikest tolmu toas taga otsima. Pesamuna tunneb ka ennast õues mõnusalt, tunnikese tegutseb vabalt liivakastis ning viimased päevad olen ka tema uneaja õues veetnud.

Mida rohkem kevadesse kalender liigub, seda lähemale jõuab ka Tallinna Käsitöömess. Selle ettevalmistused peaks ka käsile võtma. Messileti kujunduse ja aksessuaaride kujundus mingil määral on peas valmis, aga paberile veel jõudnud ei ole. See ei ole väga suur tegemine, rohkem selline kättevõtmise asi, mõne vidinaga ka meisterdamise vaev. Püüan end sellele lainele viia, aga kevad ju lausa kutsub õue.

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top