fbpx
Asuur scaled

Päevade pikenedes liiguvad mõtted paratamatult suvesse ja kellel on vähegi vedamist rõdu või terrassi näol, saavad praegusel ajal, kui veel kiire-kiire pole kätte jõudnud, unistada ja planeerida. Veidi lumisesse märtsikuusse ei ole midagi magusamat kui unistus mõnusast suvehommikust või õhtust, sest talvekaamoses teame, et suvisel ajal ei ole midagi paremat kui soojast ilmast kõik võtta ning kogu vaba aeg õues veeta. Nii ongi paljud rõdu, terrassi või aiaomanikud selle mõnusa koduse oaasi värskendamise ja kaasajastamise ees. Uute taimede, valgustuse ja mööbliga annab väga lihtsalt istumis- või sööginurgakesele uus ilme anda. Miks mitte kasutada selles muutumismängus juba olemasolevat aiamööblit. Selles ei ole mitte midagi kontimurdvat, aga kestvaks tulemuseks on omad nipid.

 

Enne
See IKEA lahtiklapitav komplekt on väikeses kodus hästi praktiline, sest hooaja lõpppedes saab selle päris õhukeseks kokku pakkida.

Värvid annavad võimaluse veidike sära lisada. Siinse redisaini projekti jaoks väikese IKEA lahtiklapitava komplekti jaoks palju materjali ei kulu, testersuuruses värvipurk ja ongi valmis või noh peaaegu, aga sellest veidi hiljem. Fusion mineraalvärvid sobivad suurepäraselt ka plastikmööbli ning metalli värvimiseks ja kuna need on kuivanult veekindlad, siis saab nendega kestvalt ka õuemööblit värskendada. Fusion mineraalvärvi pea olematu lõhn ja nende nullilähedane lenduvate orgaaniliste ühendite sisaldus, teeb värvist suurepärase töövahendi, millega saab juba praegu tubastes tingimustes oma õuemööbli kallale asuda. Enne värvimist on siiski vaja teha mõned ettevalmistused.

Kui tegemist on uue mööbliga, siis ei ole midagi muud kui kerge pesu, karestamine ja võib peale hakata. Kui puitmööbel on eelnevalt õlitatud, tuleb pinda eelnevalt töödelda rasva eemaldava vahendiga nagu näiteks Home Strip SUPER STRENGHT DEGREASER rasva ja õli eemaldusvahend, sest vesialuseline värv rasvadele ei nakku. Plasti ja metalli tuleb enne värvi töödelda nakkuvust parandava vahendiga – Fusion mineraalvärvidel on selliseks tooteks Ultra Grip. Vana hallikaks tõmbunud puitmööbliga tuleb rohkem vaeva näha. Hallikas puit on küll omamoodi dekoratiivne, aga värvi alla see ei sobi. Enne sellise puidu värvimist tuleb seda tugeva harja ja spetsiaalse puhastusvahendiga pesta, ehituspoest saab selleks tööks abi Vivacolor Special Clean tugevatoimelisest puhastusvahendist. Pesuvahendi ja vee toimel muutub puidu pind karedaks ja vajab kindlasti eraldi lihvimist. Töösoleva projekti puhul oli tegu väga heas korras õlitamata mööbliga ning sellele piisas kergest pesust Home Strip GRIME GO puhastusvahendiga ja karestamisest. See on minimaalne, mida Fusion mineraalvärviga värvimisel püsiva tulemuse saavutamiseks tegema peab.

Protsess 02
Pesuks kasutasin Home Strip GRIME GO! puhastusvahendit.

Aiamööbli värvimisel on kõige suurem vaenlane niiskus. Seetõttu soovitan võimalusel see enne värvimist algosadeks lahti võtta. Ainult nii saab olla täiesti kindel, et kõik saab korralikult värvitud. Oluline on ära märkida, et mööbel tuleb katta värviga igast küljest ja enne värvimist peab see olema täiesti kuiv. Pikalt õues seisnud mööbel võiks kuivas küttega ruumis enne värvimist nädalakese seista.

Protsess 01
Mööbel puslejuppideks!

Soovist lisada veidi suvist erksust, sobivad minu arust silmapaistvad toonid puiduste toonidega suurepäraselt kokku. Milleks leppida kindla peale minekuga ja valida valge, kui kariibimerelikult särav Azure annab suurepärase suvise efekti? See on muidugi maitse asi ja relva ähvardusel mahedate toonide armastajat ma erksaid toone valima ei sunni. Redisainitava aiamööbli puidulipid olid reljeefse puidumustriga ning soovist seda rustikaalset efekti ära kasutada, lihvisin ma juba värvitud pinda, et kõrgemal olevad puukiud värvi alt välja tuleks. Sellise vanutamise puhul tuleb pind omakorda uuesti lisakaitsega töödelda. Tough Coat tugevdav lakk sobib selleks suurepäraselt!

Protsess 03 Protsess 04 Protsess 05
Mõlemalt poolt värvimine, liivapaberiga vanutamine ja Tough Coat.

Lasin juppidel ööpäeva kuivada, enne kui need mööbliks uuesti kokku kruvisin. Kuna mul oli üks selline tutikas aiamööbli komplekt veel, siis võtsin selle ka kohe ette ja värvisin Fusion mineraalvärvi tooniga Coral, mis on muide üsna sarnane Pantone 2019 aasta samanimelisele värvile. Ainult õige natuke särtsakam, et elus vürtsi jaguks ;)

Selline tuunimine on üsna lihtne töö, see vajab vaid veidi aega ja ettekujutust ning töövahendeid. Võta akutrell või kruvikeeraja mööbli lahtikruvimiseks ja uuesti kokkupanekuks. Pesuvahend, vesi ja liivapaber ettevalmistustöödeks. Testersuuruses meelepärane toon mineraalvärvi ja pintsel maalritööks. Liivapaber ja Tough Coat vanutuseks. Veidike kannatust kuivamisel ja küllaga loovust! Töö õnnestumisel on ülim rahulolu garanteeritud, uskuge mind, ma tean!

Kes ise jännata ei viitsi, siis need komplektid on Varna poes saadaval, praegu küll ärapakitult kevadet ootamas, see-eest e-poest saab need soetada endale märtsi lõpuni soodushinnaga. Piilu komplekti Asuur siin ja komplekt Korall on saadaval siin!

Asuur Asuur 0

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top