fbpx

Tellimustöid jagub nüüd mõneks ajaks, mõned hiiglama vanad, mõned uuemad, eks ma püüan nendega aegamööda tegeleda ning samaaegselt loota, et tellijatel jagub kannatust minu järgi oodata. Sellega ongi nii ju, et soovid rohkem aega oma tegemistesse pühenduda ning loodad, et kättevõidetud 2 tööpäeva moodi päeva (ja ma tõesti vaatan siis läbi sõrmede kodustele kohustustele ja teen tööd) võiks olla piisav ning ikka lõpetan oma töid teiste päevade õhtutel, kui mees on koju saabunud ning tegeleb lastega.

Ma olen mõnes mõttes õnneseen, mul on tõesti superäge mees. See muidugi ei tähenda seda, et me elaks mingit muinasjutu elu, aga kuuldes lugusid teiste perede keerulistest eludest-oludest, elan tõesti õnnesärgis. Saabusin eile paaripäevaselt kauba- ja puhkusereisilt Pärnust. Kodulinnaskäik oli tõeliselt mõnus suvesüst, sest pea 30-kraadise suvesoojusega algab minu jaoks tõeline suvi. Alles siis lükkan jala otsa plätud, tõmban jalga lühikesed püksid ning jätan dressika julgelt koju. Pärast kohustuslikku poeringi suvitasime pesamunaga rõõmuga ja Pärnus oli tõeliselt mõnus, aga kõige mõnusam oli koju tulla ning kallistada ja näha oma pere teist poolt.

Minu abikaasa Margus on minu tugipost ja suurim abiline. Ta tegeleb lastega ja see tähendab päriselt tegelemist. Lapsed on alati korralikult, vastavalt olukorrale ja ilmale riides, neil on kõhud täis ning nende aeg on sisustatud. Ta ei löö risti ette, kui on vaja kahe lapsega poes käia, mängutoas aega veeta, kodutöid teha. Mõlemad lapsed lähevad temaga hommikul rõõmuga lasteaeda ja hoidu. Ja kui mul on vaja mõni õhtu ennast tuulutada, hoolduses käia või tööd teha, siis ei ole meie peres kurva kannataja näoga meest, sest ta mõistab, et ka mina pean kahe lapsega hakkama saama ning et mulle ei sobi lastega seotud tegemistesse täielikult ärakadumine. Lisaks suurepärasele isa olemisele, on ta minu elektrik. Nii palju kui varna alt valgusteid tuleb, on need kõik tema poolt kontrollitud ja kokku pandud. Neid tuleb vähe, sest lisaks eelpool mainitule, on ta ka mu jõud – mõne eseme juures on vaja lihtsalt mehelikku jõudu ja abi. Pereelu ja minu abistamist kombineerib ta lisaks päevatööle ettevõtja ning majaomaniku kohustustega. Kes ütles, et mehed ei oska multitask’ida.

Margusest kirjutama ajendas üks teisipäevane eksess. Nimelt kiilus ühe tellimustöö vana kruvi tooli sisse nii kinni, et ei liikunud edasi ega tagasi ning pidin asjale toore jõu ja pisaratega lähenema. Ma lootsin, et väike äraolek ehk leevendab seda õnnetut olukorda kohtumises selle tooli ning kruviga, aga eile õhtul olid tunded samad. Siinkohal tahaks tervitada kõiki restaureerijaid ning vana aja tegijaid, kes päevast-päeva nende hirmsate kruvidega tegelema peavad. Selle tooli saaga lõppes eile õhtul, kui Margus mind poole ööni aitas nõu ja jõuga seda tooli kokku panna. Üks on koos, kolm veel! Tellimustööde ümber on alati selline pabina aura, sest ma hirmsasti kardan midagi täiesti ära lõhkuda, sest teinekord on tõesti vaja läheneda toore jõu, haamri ning sõraga. Margus on enamasti väga rahulik, hoolimata minu kärsitusest ja närvitsemisest. Ma olen tõeliselt tänulik, mitte ainult tooli abi osas, vaid ka pideva kohaloleku eest!

Kruvi block
Badass kruvi

M%26M block

Mariliis-Uss ja Marguss

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top