fbpx

Pühapäeval käisin Varnaga esimest korda päris käsitöölaadal. Telliskivi Loomelinnakus toimus Käsitöö-, Disaini- ja Kunstilaat. Tänastel varajastel tundidel on tunne nagu oleks selle asemel hoopis terve nädalavahetuse kõvasti pidu pannud. Tavaliselt kutsun seda tunnet Pärnu pohmakaks, sest kodulinnas nädalavahetust veetes on nii mustmiljon asja teha ja meie nädalalõpp Pärnus näeb välja kõike muud kui kaunis perepuhkus. Seekord saan vist lisada Pärnu pohmakale sarnase laadapohmelli nimekirja. Tunne on tõesti selline nagu oleks väga kõvasti terve nädalavahetuse pidutsenud.

Oma eelnevate välimüügikogemustega olin veidi juba karastunud, väga hullusti ei pabistanud. Teadsin, kuhu ma minema pean, mida kaasa võtta (mõned pisiasjad muidugi ununesid, aga kui kõik oleks ideaalne, siis ei oleks tegu minuga ju). Lisaks varnadele võtsin kaasa ka tagavara projekti – sarapuuokstest kuusepuu (postitan ühe pildi alla, seal all paremas nurgas ripub näidis). Kuusepuu koosneb kuuest eri pikkusega valgeks värvitud oksajupist, minu enda koduaia ülekasvanud sarapuupõõsastest ning linanöörist, millega oksad kuusepuuks siduda. Tegin sellised DIY kombod inimestele endale nokitsemiseks. Mees muidugi kodus itsitas, et see on küll nüüd aasta jõuluprojekt, kui ma suudan kimbukese valgeks värvitud puupulki nööriga inimestele maha müüa ja hoolimata iroonianoodist tema hääles nii läks. Kõik 9 puukomplekti, sealhulgas näidis, läksid nagu soojad saiad, soomlased ostsid lausa kahekaupa. Eestlased olid esialgu tagasihoidlikud, aga kui nägid põhjanaabrite entusiasmi, siis soojenesid veidi ja tulid ka uudistama. Jätan üleskutse üles ja see nädal on võimalik veel jõulupuusid tellida.

Müüsin ka 2 varna, küll sõpradest perele, aitäh Argo ja Aivi! Selline uhke lapsevanema tunne on, tegid valmis, kasvatasid suureks ja nüüd lendavad pesast välja. Visiitkaardid olid väga hea jagamiskraam, neid kulus palju. Oli tõsiseid huvilisi, kes reaalselt plaanivad kodu sisustada, kas nüüd või lähitulevikus ning peale koduseid mõõtmisi lubasid ühendust võtta. Seoses sellega otsustasin kodulehele lisada varnade mõõtmed, kuna oma nagidega püüan ma olemasolevat taaskasutusmaterjali maksimaalselt ära kasutada, siis on valminud toodete mõõtmed väga eriilmelised. Mõõtmed lisanduvad nii siia, veebikoju kui FB pessa. Kuna õhus on endiselt ja jäädavalt eritellimuste võimalus, siis ehk leidub rohkem ka ostjaid. Tellimustööd mulle väga meeldivad, saab kliendiga nn. ajurünnakut teha ja teinekord pakub klient välja midagi hoopis teistsugust, mida ühegi nagiga enne plaanis oli. Lisaks tuli laadalt esimene fotovarnakese tellimus jõulukingiks. Põnev!

Seekordne laadalkäik oli super! Väga palju toredaid külastajaid, väga palju toredaid müüjaid. Nii ma hõljun siin kodus veidi uimasena ja õnnelikuna ringi, päeva edenedes lähen saen veidi, pügan sarapuud ja homsest olen jälle täies tööhoos, et inimeste soove täita :)

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top