fbpx
DSC 3530 scaled

Enamik novembrist on juba otsakorral ja nüüd kui paari päeva jooksul lubatakse lörtsi, siis tundub juba üsna normaalne kirjutada jõuludest. Olen täielik jõuluhull ja ootan seda aega, millal võib veidi kõvema häälega jõululaule ümiseda ning jõuluehted välja võtta. Üritame perega natuke sõidukulusid säästa ning püüan vähemalt paaril korral nädalas, kui mul ei ole vaja midagi suurt kodusest mööblilaost kaasa haarata, liikuda hommikul abikaasa ja lastega linna ning õhtul bussiga koju sõita. Lisaks väikesele säästule meie kütusearvetes, liigun hommikuti läbi Raekoja platsi ja kuuse saabumine üleeelmisel nädalal oli juba tore märguanne pühadetuju julgelt välja lasta. Rääkimata siis jõulutulede peaproovist, millele sõbrannaga kogemata peale sattusime. November on suurepärane aeg jõuludega alustamiseks, sest novembris ei ole veel igasuguseid erinevaid jõuluüritusi, kuhu pühadeajal jõudma peaks. Et detsember stressivabalt kuluks võivad julgemad ettevalmistustega juba novembris alustada.

Palusin poes abi meie maailma kõige ägedamalt Sirilt (lastele Mummu). Ta kuidagi oskab nii, et mängeldes tuleb tema poolt imelisi ja leidlike ideid. Ja nii hakkasime koos Varna Soo tänava poodi jõuludeks sättima. Vaateakendest on saanud pühadekuue 2 akent. Kuna kuused viskavad kuivas õhus üsna kiiresti okkad maha, siis tubaseid ehteid kannavad lihtsad sarapuuoksad, mis on kuivalt purkidesse asetatud. Tõeline taaskasutus, sest oksad on aiajäätmed ja purgid jäätmejaamast. Kolmeliitriseid purke saab Varna poest soovi korral kaasa osta, neid on siin palju. Akende kaunistamiseks tuli suurepärane idee Pinterestist, pestav kriidimarker, mille mina sain Kriipsu tahvelsärkidega kaasa, on kindlasti müügil igas eeskujulikus käsitööpoes. Sellega akendele joonistamine on loominguliselt lõbus ja väga efektne. Lihtsa joonega sirgeldus on aknal tõeline pilgupüüdja. Kodus lasen lastel ise oma tubade akendele joonistada, sest kriidimarkeri saab klaasilt lihtsalt maha – värskelt lihtsalt veega, pikemalt seisnuna võib minna veidike aknapesuvahendi abi.

Jõulud e1542109443143
Purgid, oksad, ehted ja kriidimarker – taevalik kooslus

Nagu eelnevad 2 jõulu järjest, on Varna valikus minu tehtud käsitöö, mille märksõnad on puit, mineraalvärvid ja taaskasutus. Lisaks leidub siin ägedaid käsitööna valminud advendikalendreid, sest advendiaeg on lastele eriline ja üks tore aastast aastasse kasutatav kalender aitab oma üllatustega jõulutunnet üles kruvida. Boonuseks on panus jäätmete vähendamisse. Toolikatete tegemisest ülejäänud mööblikangatükid saavad uue elu kommisussidena, neid on erinevaid ja nõudluse korral tekib juurde. Samuti on kodu ehtimiseks pakkuda minimalistlikke oksapärgi ja roigaskuuski. Sellel aastal on ehtevalik suurem, sest ma lihtsalt ei suuda ennast vana harakana säravast ja sätendavast eemale hoida. Ehteid saabub peotäis pea iga päev, uuel kraamil on võimalik silma peal hoida e-poe Jõulu osakonnas või tulla lihtsalt Varna poodi külla :) Väga väike peotäis on ka retro-klaasmunasid.

IMG 20181114 173802 01
Rebased on juba läinud, aga laamasid ja jõulumune on saadaval. Varstivarsti tuleb veel lisapakk imeliste ehetega.

Jalutasin olude sunnil paar päeva tagasi aega surnuks tehes ja lapse eelkooli lõppemist oodates kaubanduskeskuses ja avastasin, et ma ei ole enam üldse kaubanduskeskuse inimene. Rahvast palju ei olnud, sagimist ka mitte, aga see tunnike, mis ma seal veetma pidin… Kuna oli poodi mõne asja järgi asja ka, siis tegin oma ostud kiiresti ära ja peale jalutuskäiku olin nii läbi, et sõitsin kooli juurde ja lugesin klassiruumi ukse taga raamatut. Ma ei kujuta ette, et peaksin detsembris meeleheitlikult kinke valima ning lõpuks ostaks väsinud peaga igasugust jama kokku, millest keegi rõõmu ei tunne. Jõulutoitudest olen suurema osa juba aastaid ära ostnud turult ja kingid on peamiselt isetehtud või väga läbimõeldud. Kui mingi hetk oli oluline kingikuhja suurus kuuse all, siis juba aastaid eelistan üldse mitte kinki saada, kui see on lihtsalt kinkimise pärast tehtud mingi asi, millega ma midagi peale ei oska hakata.

Kuna poodnik tahab ka jõuluõhtusöögiks ahjukartulile liha peale saada, siis päris kingivabalt pood ei ole. Mõned ideed, mida siit saab kingitusteks soetada. Isetegijatele pakub Varn koolitusi. Detsembri esimeseks päevaks saab registreeruda Fusion 2.0 koolitusele, kus saab valmistada Fusion Mineral Paint tooteid kasutades 3 kingitust lähedastele ja samas teha kingitus iseendale uute oskuste näol. Detsembri kahel kolmapäeval sealt edasi on plaanis teha üks kellavalmistamise ja dekoratiivtehnikate väiksemat koolitust, neid ei ole veel välja kuulutatud, aga kõik koolitustega seotu kohta leiab infot Varna Facebooki lehelt ja e-poest Koolitus osakonnast. Koolitusel osaleja saab värviostuks ühekordse sooduskupongi, mis on ka omamoodi kingitus iseendale. Lisaks igasugustele põnevatele vidinatele ja mööblitükkidele, mis on ka omamoodi toredad kingitused, on võimalik soetada Varna poe kinkekaarte. Suurepärane kingitus soolaleivaks või jõuluks, kui kingisaaja on isetegemise loomingulist protsessi nautiv inimene. Kinkekaardi saab soetada poest kohapealt või e-poest Kinkekaartide osakonnast. Kes on Soo tänava poes käinud, on võibolla märganud väikest ihule ja hingele letti Magradalt, see tootevalik on nüüd laienenud ja uued kodulõhnastajad on peatselt Varna poes kõige muu suurepärasega saadaval. Kõikidest kaupadest on võimalik teha kinkekomplekte, mille pakkimine on tasuta. Kodumaise disaini austaja saab anda oma panuse suurepärasesse eesti käsitöösse ning osta Mari Upcycle taaskasutusmaterjalidest seljakotte. Kellel peale minupoolset surnuksrääkimist janu teki, võib külmikust kosutuseks haarata kodumaist kasemahla limonaadi ÖselBirchilt või mõnusat kombuchat Säsilt. Lühidalt, ootan külla! :)

See iga aastane rahuliku jõulu kirjutis lihtsalt tahab mu seest välja kirjutamist. Mulle meeldivad rahulikud jõulud ning liigne tarbimine ei kuulu jõulude juurde. Muidugi on tore, kui jõuluvana kingikott on pungil, eriti meeldib see lastele ja päris koll ma oma lastele ka ei ole, saavad nemadki midagi mänguasjapoest, mida nad väga igatsenud on. Minu jaoks on jõulud pere koosoleku ja üksteisest rõõmu tundmise pühad, mitte lõputu plastiku ja tühi tähi kokkukuhjamise pidu. Soovin kõigile rahulikku tulevat jõuluaega ning läbimõeldud kingitusi!

 

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top