fbpx

Nagu on näha minu kirjatükkide “küllusest”, olen olnud hõivatud igasuguste põnevate projektidega. See ei tähenda, et ma ei kirjutaks. Viimast tuleb ette küll, vähemalt kord kuus, aga veidikese pärast räägin lähemalt. Lisaks oli detsembris allahindlus, millega seoses oli palju linna vahel sõitmist. Ja muidugi mu lemmikud, jõulud.

Osalt rahalise olukorra ja teisalt ka protesti pärast, on meie jõuluõhtu kingikott täidetud mõistliku summa ulatuses kinkidega, millest enamus on teiste käsitööliste või minu enda kätetöö. Lihtsalt on nii välja kujunenud. Põhjuseid on mitmeid, esiteks ei luba meie pere eelarve pooletuhande eurost väljaminekut jõuluõhtul koos olevatele pereliikmetele. Teiseks on see protest üleliigse tarbimise vastu, kingid ei pea olema hiiglaslikud ja mu lapsed on nii väiksed, et nad ei kurvasta, et kingikotis on tahvelarvuti asemel tavaline käsitööna valminud tahvel koos karbikese värviliste kriitide ning juukseklambrikomplekti ja pisikese mudelautoga. Lastele muidugi meeldivad kingitused, aga nad rõõmustavad ka lihtsate kingituste üle. Olen lapsevanemana endale ülesandeks võtnud kasvatada endasuguseid targalt tarbivaid järeltulijaid. Kolmandaks, isetegemise rõõm on üks asi, aga isetegijana mõistan teisi endasuguseid väikseid tegijaid, kes sõltuvad igast väikest sissetulekust ning miks mitte teha detsembrikuus väikeste mikroettevõtjate rahakotid jõuludeks kogukamaks, et nad rahaliselt kurnavad pühad paremini üle elaksid ning ehk saab säästa midagi ka vaiksevõitu aasta esimeseks pooleks.

Vana aasta teises pooles lõin käed Teiviga ja loodud sai Eesti ReDisain MTÜ. Praeguseks võin käsi südamel öelda, et tegu oli väga targa otsusega, sest see bränd suudab paremini müüa kui Varn ja enamus müügist toimub minu mikroettevõttel just redisain.ee veebipoes. Muidugi on ka Varnal oma väike miniklientuur, aga need on rohkem minu inimesed ning need tööd keerlevad rohkem minu kui indiviidi ümber. Eesti ReDisain on isuäratavam kui Varn ja see on paraku fakt. Minu kirjutiste nappus on väga seotud ReDisaini tegemistega, sest sellel nädalavahetusel ilmub delfi.ee veebiajakirjas Moodnekodu juba kolmas artikkel minu kätetööna valminud taaskasutusprojektidest. Et pildil olla, püüan kõigest väest erinevaid põnevaid mööblitükke teha, lisaks kõpitsen vahepeal tellimustööde ja niisama poetäitmise mööblivuntsimisega. Huvilised võivad laupäeval veebiaadressil moodnekodu.delfi.ee silma peal hoida, aga oma edevuses jagan muidugi neid artikleid ka Varna Facebooki lehel :)

Detsembri viimastel nädalatel otsustasin ka uusi oskusi omandada ja sõbranna Anniki käest sain hea vihje enda teadmiste täiendamiseks. Nüüd on nii, et käin 2 korda nädalas raamatupidamiskursustel ja naudin seda sajaga. Söön oma kunagi välja öeldud sõnu teema kuivuse osas, sest mulle tõesti meeldib raamatupidamine. Kursused on väga huvitavad ja materjalid põhjalikud ning enda ettevõttekese raamatupidamises tekkinud küsimused saavad asjaliku vastuse, mõisted, mis enne pead kratsima panid saavad üha enam klaarimaks. Boonuseks on tore seltskond ning õppimisrõõm.

Ja pildistamisega läheb ka veidi paremini, sest olen leidnud oma kodus sobivad nurgakesed, kus kerge vaevaga soovitud fotolavastus kokku mööbeldada ja artikli piltidele paneb kallis koostööpartner Teivi oma maagilise võluprogrammiga ning hea silmaga maagiat juurde. Ilusat lõpptulemust on lausa lust vaadata.

Mariliis block
Modell mandariinidega koduses fotolavastuses :)

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top