fbpx

Elu on liiga lühike. See kurb ja valus tõdemus on puudutanud mind viimase aasta jooksul väga lähedalt. Meie eluring on lühike, kas elad 87- või 27-aastaseks, ikka jääb palju asju pooleli ning maha mõtteid, mis oleks kui… Seetõttu olen otsustanud, et põdemine ja liiga pikalt mõtlemine ei ole minu teema. Elada tuleb naudinguga, sest iga päev võib jääda sinu viimaseks. Veidike teemast mööda algus postitusele, mis peaks rääkima kapinuppudest? Aga nii on, elu on liiga lühike igavate kapinuppude jaoks! Seda ma kinnitan kõigile, kes Varna poes kapinuppe uudistama jäävad. Üks napakas kapinupp võib muuta nii palju! Kui minu kodus on aastaid kapinuppudeks mustad jänesed, siis miks sinu kodus ei võiks olla mõni kuldne mesimumm või punane krabi. Kes mitte kuidagi ise ei viitsi ja ei taha nokitseda, siis võid kohe lugemise lõpetada ja suunduda Varna e-poodi kapinuppe valima. Kui sinu eelarve on piiratud, siis jää minuga, annan sulle mõned ideed, kuidas madala kuluga vanast uus saab.

Selle postituse kirjutamise ind tuli eilsest kirjast minu postkasti, kus küsiti, kas Varnast punaseid kapinuppe saab. Pidin eitavalt vastama, aga andsin lühikesed ja pealiskaudsed juhised, kuidas siiski endale soovitud nupud tekitada. Nii pooljuhuslikult on mul hetkel pooleli üks lihtsa joonega mininimalistlikult must kapike, millel ees lihtsa joonega puidust nupud. Kuna selle kapi lõpptulemus saab olema hästi lihtne, siis tulevad selle kapi nupud ka hästi lihtsad. Aga tõeliselt soodsad, sest üldiselt on pea kõiki terveid kapinuppe ja käepidemeid võimalik lihtsa vaevaga ning vähese rahaga värskendada.

Lihtsaks vana kapinupu uuendamiseks läheb sul vaja:

papitükki või pappkasti nuppude hoidmiseks;
õlivaba puhastusvahendit, näiteks Fusion TSP Alternative;
liivapaberit, näiteks lihvimispadi;
37 ml Fusion Mineral Paint värvi (e-poest leiad valiku siit ja siit);
väikest pintslit, näiteks Old Red Barn pintsel SP25.

Pese nupp korralikult puhtaks, TSP-d kasutades valmista puhastuslahus: 1 korgitäis TSP-d 500 ml sooja vee kohta. Fusion TSP-d ei pea maha loputama, piisab selle lahusega korralikult pesemisest. Tegemist on keskkonna- ja kasutajasõbraliku puhastusvahendiga.
Tee papitüki või pappkasti sisse auguke, millest läbi surada kapinupu kruvi või polt. Kruvi nupp külge.

20190822 112548
Lakitud männipuidust nupp

Karesta pind liivapaberi või lihvimispadjaga. Mulle meeldib nuppu lihvida kui see on juba kinnitatud. Pühi lihvimistolm niiske lapiga maha. Kui soovid kiiremini värvima hakata, kuivata majapidamispaberiga.

20190822 112827
Karesta vana viimistlus, et värv nupule paremini külge jääks

Nüüd on kõik lihtne. Värvi nupp meelepärast tooni, lase värvil kuivada ning kruvi see uksele või sahtlile ette. Fusioni valikus on üle 50 tooni, midagi leidub vast igale maitsele.

20190822 113326
Värvi kapinupp sobivat tooni. Siin on kasutatud Fusion Coal Black tooni.


Veidi edasijõudnud kapinupu kaunistamiseks läheb Sul vaja:

papitükki või pappkasti nuppude hoidmiseks;
õlivaba puhastusvahendit (kui kasutad olemasolevat kapinuppu või käepidet), näiteks Fusion TSP;
liivapaberit (kui kasutad olemasolevat kapinuppu või käepidet), näiteks lihvimispadi;
37 ml Fusion Mineral Paint värvi (e-poest leiad valiku siit ja siit);
väikest pintslit, näiteks Old Red Barn pintsel SP25;
Prima siirdepilti nuppudele, leiad need siit või
Prima modelleerimismaterjali ja silikoonvormi nuppudele;
modelleerimismaterjalist valmistatud kujukeste liimimiseks liimi (PVA või kuum liim;
modelleerimismaterjalist valmistatud kujukeste värvimiseks väikest pintslit;
Fusion Tough Coat või mööblivaha lisatugevuse andmiseks, kui kasutad siirdepilti. Viimistlusvahendid leiad siit.

Kui vanad nupud puuduvad või need on kasutuskõlbmatud, siis enamikes suurtes ehituspoodides on saadaval lihtsad puidust nupud. Hinnad on vahemikus 1-3 eurot. Siinses näidistöös on kasutatud uusi viimistluseta puitnuppe, nendega jääb ettevalmistuse osa ära, sest puhta puidu peale võib mineraalvärviga värvida kohe.

Kapinupp 5
Värvi kapinupp meelepärast tooni. Siin on kasutatud Fusion Mineral Paint tooni Fort York Red

Värv kuivanud? Nüüd võib kaunistama hakata ;) Kui soovid minna lihtsama vastupanu teed, siis kasuta Prima siirdepilte. Neid on Varna poes saadaval hetkel 2 kujundusega, aja jooksul Prima valik kindlasti laieneb. Siirdepildiga on töö lihtne: vali sobiv disain, lõika see nupu mõõtu, eemalda kaitsepaber ning aseta nupule. Nüüd võta puidust aplikaator ning hõõru pilt nupu külge kinni, kergita õrnalt siirdekile, et veenduda pildi kinnitumises. Vajadusel hõõru veel. Kui soovid lisakaitset, siis laki nupp Tough Coat tugevdava laki või vahata see Fusion Mööblivahaga üle

Kapinupp 11
Vasakpoolne kujundus on spetsiaalselt musta värvi nuppudele. Parempoolne sobib hästi igat tooni nupule.

Modelleerimismassiga on veidi rohkem mässamist, aga kui sulle meeldib väga eriline lõpptulemus, siis on kõik edaspidi kirjeldatu seda väärt. Massi saab osta 900 g pakendis, aga seda saab ka 100 g pakikestes, mis on piisav päris mitme kapinuppu meisterdamiseks. Nuppudele mõeldud silikoonvormis on päris mitu erinevat, aga omavahel hästi sobivat kujukest.

Kapinupp 6
Kujundamiseks valmis!

Vali lemmik kujuke. Võta näputäis modelleerimismassi. Suru see vormi sisse, silu näpuga ühtlaseks ja eemalda üleliigne. Keera vorm tagurpidi ja rulli saadud kujuke kohe vormist välja. Liimi see kohe pehmena nupule, nii saad seda ilusti painutada sobivasse asendisse, kinnita mõneks ajaks maalriteibi abil paigale, et servad ka ilusti paigale jääks. Modelleerimismaterjal kuivab, sõltuvalt vormitud kujundi suurusest, õhu käes kuni 24 tundi, kuivades kahaneb see veidi.

Kapinupp 7
Kapinupp 8
Kapinupp 9

Kuna olen kärsitu, siis värvisin kohe kui liim oli veidi kuivanud. Värvimiseks on väike pintsel veidi mõnusam, sest väike kujuke on väga detailirohke. Ideaalis võiks tunnikese oodata, aga kuna kõik Prima gurud samamoodi tegid, siis otsustasin katsetada. Värvitud kujul on ikka väga äge! Sügavuse lisamiseks võid kasutada Fusion Glasuuri või toonitud vahasid, siin valminud nuppudele lisasin vana harakana veidike blingi Pale Gold metallikvärvi ja kuiva pintsli tehnika abil ;)

Kapinupp 10
Kapinupp 12

Megamõnus nokitsemine ja üldse mitte igavad kapinupud! Nüüd tuleb leida ainult koht nendele :D

Lisa kommentaar

Ostukorv

Back to Top